Jesteś tutaj:

BMW M4 [F82] Competition | tuned & powered by auto-Dynamics.pl

BMW M4 [F82] Competition | tuned & powered by auto-Dynamics.pl

  • dodał auto-Dynamics.pl
  • 06.02.2018 18:09:01

Subtelnie niżej, efektownie szerzej, bezwzględnie szybciej i nietrywialnie estetyczniej. To zaledwie wstęp do zbioru cech którymi naszpikowaliśmy w auto-Dynamics.pl nowy, perfekcyjnie skonfigurowany egzemplarz BMW M4 [F82] wyposażony w fabryczny pakiet Competition. Atrybuty wyeskalowane do potęgi drugiej - kreują fenomenalny, zredefiniowany całokształt projektu „Competition2 

W BMW z racji obowiązującej gwarancji, zainstalowany został profesjonalny, w pełni cyfrowy, dedykowany, zewnętrzny komputer ECU wraz z specjalną, rozbudowaną wiązką elektroniczną komunikującą się z sensorami magistrali CAN. Kontroler od renomowanego, niemieckiego producenta - firmy Novatune. ECU zapewnia osiągi i bezpieczeństwo identyczne do typowego chiptuningu przez OBD. Moduł korzysta z map z dynamiczną adaptacją - monitoruje wiele wartości w czasie rzeczywistym i elastycznie dobiera wskazania. Ponadto w pojeździe zainstalowany został, w pełni programowalny akcelerator przyspieszenia zmieniający charakterystykę pracy pedału na bardziej agresywną [produkt niemieckiej firmy – Novatune]. Dodatkowo w M4 zainstalowany został zestaw sportowych, wysokoprzeustowych, wieczysty filtrów powietrza firmy BMC - eliminujących mało wydajne, papierowe filtry. Właściwości fabryczne podane przez BMW to: 450KM i 550Nm [Wyniki pomiaru seryjnych wartości to 455KM i 543Nm]. Efekty naszego zabiegu zmierzone na hamowni to 543KM i 708Nm [Przyrost +88KM i +154Nm]. Wzrost parametrów na tym poziomie zapewnia absolutną bezawaryjność jednostki napędowej w połączeniu z rewelacyjnymi osiągami pozwalającymi na bezpieczne wyprzedzanie w każdych okolicznościach i warunkach drogowych oraz torowych. Odczucia z jazdy są teraz naprawdę niesamowite, a elastyczność zdumiewa na każdym biegu!

Druga faza prac to modyfikacje w zakresie zawieszenia. Seryjne sprężyny ustąpiły miejsca ich sportowej odmianie o twardszej, lecz w dalszym ciągu dość komfortowej charakterystyce. Progresywny zestaw sportowych, usztywniających a zarazem obniżających sprężyn od renomowanego, niemieckiego producenta – firmy Novatune, prócz znacznej poprawy prowadzenia, obniżenia środka ciężkości i „czucia” pojazdu - dzięki niewielkiemu obniżeniu [-15-20mm oś przednia i -5-10mm oś tylna] nadał BMW dużo atrakcyjniejszej aparycji przy jednoczesnym zachowaniu komfortu podczas codziennej eksploatacji. Celem zapewnienia ostatecznego szlifu i wykorzystania obniżenia oraz fabrycznych, 20-calowych obręczy "Competition" jak i nadania jeszcze wyższej stabilności – w „Competition2 zainstalowany został zestaw aluminiowych dystansów poszerzających [niemieckiej firmy Eibach] wraz z kompletem adekwatnie dłuższych śrub. Montaż pierścieni dystansujących pozwolił zrównać felgi z linią błotnika i idealnie wypełnić nadkola - stawiając tym samym przysłowiową „kropkę nad i”. Ponadto M4 wyposażyliśmy w zestaw sportowych opon zimowych klasy high performance – model Pilot Alpin 4 [PA4] firmy Michelin.

Trzecie stadium projektu „Competition2 to koncentracja na instalacji profesjonalnego, w pełni cyfrowego monitora multi-funkcyjnego niemieckiej firmy Awron. Wyświetlacz w najbardziej zaawansowanej specyfikacji tj. prócz monitorowania i prezentowania w czytelny sposób różnych parametrów, właściwości i funkcji pojazdu pozwala na manualne zawiadywanie systemem zaworów / przepustnic zaimplementowanych w układzie wydechowym. Dodatkowo OLED’owy wyświetlacz Awron wyposażony jest w moduł „Delete-R” kasujący błąd CEL [Check Engine] po montażu rury downpipe eliminującej katalizator lub DP zawierającej sportowy katalizator – a taka właśnie modyfikacja planowana jest w M4 w niedalekiej przyszłości.

Finalny etap prac nad projektem „Competition2 to stylistyczna reorientacja tylnej części pojazdu poprzez montaż dyfuzora zderzaka tylnego wykonanego w całości z włókna węglowego od renomowanego, europejskiego producenta – firmy Sterckenn. Idealnie skreślone linie dyfuzora zachowują koherentny styl z karbonowym spoilerem pokrywy / maski bagażnika oraz przednim splitterem wykonanym z tożsamego materiału. Przedni „lip” i „lotka” pochodzą z linii OEM akcesoriów BMW M Performance. Ponadto dyfuzor Sterckenn zapewnia stylistyczną fuzję z karbonowo-tytanowymi końcówkami układu wydechowego, redefiniując odbiór kształtów pojazdu.

Klientowi życzymy szerokości i zadowolenia!

Koniecznie sprawdź nasze wybrane realizacje i przekonaj się, że powierzasz swoje auto profesjonalistom!

Zapraszamy Właścicieli BMW M3 i M4 [F80 F82 F83] chcących nadać swoim pojazdom niesamowitego brzmienia, mocy, nuty indywidualizmu oraz nadzwyczajnego wyglądu do współpracy!

Rozszerzona galeria zdjęć HD: https://flic.kr/s/aHsmdSEKUq

Zespół auto-Dynamics.pl
www.auto-dynamics.pl
parts.auto-dynamics.pl

© 2024 auto-Dynamics.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów bez zgody zabronione!