Jesteś tutaj:

Mercedes Benz CLS 350 CDI [C218] – Tuned & Powered By auto-Dynamics.pl

Mercedes Benz CLS 350 CDI [C218] – Tuned & Powered By auto-Dynamics.pl

  • dodał auto-Dynamics.pl
  • 14.08.2015 14:46:14

Mercedes Benz CLS [C218] to niesamowita limuzyna z potężną dawką sportowego charakteru zamkniętego w nadwoziu fastback. Wyjątkowy egzemplarz napędzany wysokoprężną jednostką 350 CDI w wersji napędowej na wszystkie cztery koła [4Matic] z pakietem AMG trafił do auto-Dynamics.pl po ogromną dawkę indywidualizmu zewnętrznego jak również celem zwiększenia mocy i momentu obrotowego.

W pierwszym etapie całość prac skoncentrowaliśmy na poprawie stylistyki CLS’a. Zgodnie z wytycznymi Klienta pojazd został oklejony folią wylewaną Ultimate Premium Plus renomowanej firmy SOTT w ultra modnym kolorze - White Satin Pearl. Celem nadania odpowiedniego kontrastu i osiągnięcia spójności projektu poszycie dachu jak i chromowane listwy wokół okien oklejone zostały folią w kolorze czarnego połysku. Przednia atrapa chłodnych – grill, dyfuzor zderzaka tylnego, obudowy lusterek zewnętrznych, emblematy i końcówki układu wydechowego wylakierowane zostały w kolorze czarnym. Dopełniacz stylistycznych zmian to spoiler zdobiący pokrywę maski bagażnika od renomowanego, niemieckiego producenta – firmy Väth który wykończony został w identycznym jak pozostałe akcenty kolorze.

Kolejne modyfikacje przeprowadzone w Mercedes Benz CLS 350 CDI 4Matic to wymiana seryjnych felg w rozmiarze 18”. Wybór Klienta padł na oryginalne felgi w rozmiarze 19” z palety Mercedes AMG. Dostarczone do nas w kolorze srebrnym – metodą proszkową wylakierowaliśmy w spójnym z pozostałymi elementami – kolorze czarnego połysku. Naturalnie, zestaw felg uzupełniliśmy o komplet sportowego ogumienia firmy Michelin. Dodatkowo, celem poprawy właściwości wizualnych pojazd wyposażony został w zestaw profesjonalnych pierścieni dystansowych kół osi przedniej oraz tylnej wraz z dłuższymi śrubami – firmy H&R.

Finalna faza kończąca projekt to prace związane z przyrostem mocy i momentu obrotowego. Wyniki pomiaru seryjnych wartości na hamowni to 282KM i 640Nm [Wartości fabryczne podane przez Mercedes Benz to: 265KM i 620Nm]. W pojeździe zainstalowany został zaawansowany, cyfrowy moduł silnika z serii AD SporTronic® wraz z dedykowaną wiązką elektroniczną. Efekty zabiegu zmierzone na hamowni to 320KM i 750Nm. Przyrost wartości to +38KM i +110Nm.

Podsumowując, wszystkie przeprowadzone przez auto-Dynamics.pl modyfikacje w pojeździe pozwoliły osiągnąć bardzo dobry przyrost mocy i momentu obrotowego który w połączeniu z napędem na cztery koła powoduje wręcz ekstremalne odczucia podczas jazdy jak i przyspieszenia – niezależnie od prędkości. Skrócony czas manewru wyprzedzania pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo kierowcy i podróżujących. Aparycja pojazdu dzięki zmianom zewnętrznym to również wartości absolutnie dodatnie!

Klientowi życzymy szerokości i zadowolenia!

Zapraszamy Właścicieli Mercedes Benz CLS chcących nadać swoim bolidom niesamowitego brzmienia, mocy oraz wyglądu do współpracy!

Rozszerzona galeria zdjęć HD: http://flic.kr/s/aHskeHxqYy

Zespół auto-Dynamics.pl
www.auto-dynamics.pl
parts.auto-dynamics.pl

© 2024 auto-Dynamics.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów bez zgody zabronione!