Jesteś tutaj:

Porsche Panamera Turbo [970] Powered By auto-Dynamics.pl

Porsche Panamera Turbo [970] Powered By auto-Dynamics.pl

  • dodał auto-Dynamics.pl
  • 09.07.2015 14:30:29

Porsche Panamera Turbo [970] to pierwsza, czterodrzwiowa, niesamowicie ekskluzywna limuzyna pochodząca ze stajni Stuttgart'dzkiego producenta. Wyjątkowy egzemplarz w wersji Turbo legitymujący się seryjną mocą na poziomie 500KM i 700Nm trafił do auto-Dynamics.pl celem zwiększenia w/w wartości.

W pierwszej kolejności seryjny zestaw rur down-pipe’s zawierający bardzo restrykcyjne katalizatory ustąpił miejsca parze wysoko przepustowych rur z zaimplementowanymi, 200-komórkowymi, sportowymi katalizatorami firmy Cargraphic [seryjne Porsche posiadają 800 komórek]. Następnie, fabryczny układ wydechowy o przeciętnej barwie brzmienia zastąpiony został systemem Cargraphic w konfiguracji zawierającej skrzyżowaną sekcję centralną [celem eliminacji niepożądanych tonów (dronu)] która jednocześnie wyeliminowała seryjny tłumik środkowy jak również parze tłumików końcowych z zaimplementowanym systemem zaworów które pozwalają kierowcy na wybór trybu pracy pomiędzy głośnym, cichym a automatycznym. Regulacja odbywa się w sposób zdalny – za pomocą pilota [istnieje możliwość podłączenia do systemu Porsche Sport Exhaust (przycisk na konsoli centralnej – jeśli pojazd został przez fabrykę w taką opcję konfiguracyjną wyposażony)]. Całość układu wydechowego wieńczą cztery przepiękne końcówki o zwiększonej średnicy, które idealnie wypełniają otwory tylnego zderzaka. Końcówki powleczone zostały termoodporną powłoką ceramiczną w kolorze czarnym [półmat].

Kolejne modyfikacje przeprowadzone w niesamowitym Porsche Panamera Turbo dotyczyły układu dolotowego. Tradycyjnie w pierwszej kolejności wymieniony został seryjny, papierowy filtr powietrza na sportową odmianę filtra wykonanego z zbrojonej stalą bawełny – firmy BMC. Zwiększona przepustowość wkładki powoduję dostawę większej ilości powietrza co w konsekwencji powoduje lepsze rezultaty w przyroście mocy i momentu obrotowego. Następnym elementem kwalifikującym się do wymiany który stanowił „wąskie gardło” to wykonany z plastiku dystrybutor powietrza [głowica dolotowa]. Ustąpił miejsca dystrybutorowi [głowicy dolotowej] wykonanej z lekkiego aluminium firmy IPD Plenum. Strumień powietrza kierowany przez głowicę IPD w kształcie litery „Y” eliminuje niekorzystne zawirowania powietrza jakie występują w seryjnym odpowiedniku w kształcie litery „T”. Ponadto zwiększony przekrój wewnętrzny pozytywnie wpływa na efektywność całego system dolotowego.

Modyfikacją spajającą wszystkie dokonane przeróbki mechaniczne w pojeździe było wykonanie profesjonalnego strojenia na hamowni [chiptuning] celem maksymalnego a jednocześnie bezpiecznego wykorzystania potencjału. Otrzymany rezultat to przyrost mocy i momentu obrotowego na poziomie +130KM i +200Nm [630KM | 900Nm].

Czyniąc profesjonalny tuning odpowiedzialnym w pojeździe wymieniliśmy seryjne, gumowe, puchnące przewody hamulcowe na ich sportową odmianę w stalowym oplocie – firmy Goodridge a seryjny, mało wydajny płyn hamulcowy zastąpiliśmy wyczynowym płynem o wyższej temperaturze wżenia – firmy ATS.

Dodatkowo, celem poprawy właściwości wizualnych pojazd wyposażony został w zestaw profesjonalnych pierścieni dystansowych kół osi przedniej oraz tylnej wraz z dłuższymi śrubami – firmy H&R.

Podsumowując, wszystkie przeprowadzone przez auto-Dynamics.pl modyfikacje w pojeździe pozwoliły osiągnąć bardzo dobry przyrost mocy i momentu obrotowego który w połączeniu z napędem na cztery koła powoduje wręcz ekstremalne odczucia podczas jazdy jak i przyspieszenia – niezależnie od prędkości. Skrócony czas manewru wyprzedzania jak i skrócona droga hamowania pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo kierowcy i podróżujących. Aspekt dźwiękowy silnika w układzie V8 dzięki sportowemu układowi wydechowemu wyeskalowany został do granic maksymalnych – a wszystko to z pełną dozowalnością dzięki systemowi zaworów. Aparycja pojazdu dzięki pięknym końcówkom oraz dystansom poszerzającym to również wartości absolutnie dodatnie!

Klientowi życzymy szerokości i zadowolenia!

Zapraszamy Właścicieli Porsche Panamera chcących nadać swoim bolidom niesamowitego brzmienia, mocy oraz wyglądu do współpracy!

Zespół auto-Dynamics.pl
www.auto-dynamics.pl
parts.auto-dynamics.pl

© 2024 auto-Dynamics.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów bez zgody zabronione!